Reklama

Poznańskie drogi rowerowe zyskały nową nawierzchnię

fot. ZDM
fot. ZDM

Poprawiła się infrastruktura rowerowa na Wildzie.

Na odcinku ulicy Hetmańskiej, pomiędzy stacją paliw BP do skrzyżowania z ul. Dolna Wilda, nawierzchnia drogi rowerowej została wymieniona - betonową kostkę zastąpił asfalt. Prace przeprowadzono również na drodze rowerowej po wschodniej stronie Drogi Dębińskiej pod wiaduktem w ciągu ul. Hetmańskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- W ramach tego samego zadania wykonana została również nawierzchnia łącznika ciągów pieszo-rowerowych przy Drodze Dębińskiej i po północnej stronie ul. Hetmańskiej. Z tego ostatniego rowerzyści korzystać mogą już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz nastąpił jego formalny odbiór. Nową infrastrukturę uzupełniają dwa przejazdy rowerowe przez Drogę Dębińską po obu stronach wiaduktu i zjazd w kierunku Wartostrady - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 "Wartostrada-Wilda: wygodnie pieszo i rowerem". Jej całkowity koszt wyniósł ponad 520 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro