Reklama

Kolejne automaty z jointami stanęły w Wielkopolsce

fot. portalwrc.pl
fot. portalwrc.pl

Pierwszy pojawił się w Wągrowcu, a po nim ustawiono kolejne.

Maszyny z produktami konopnymi ustawiono już w Pile, Chodzieży, Trzciance oraz Wągrowcu. O tym z Wągrowca pisaliśmy w połowie sierpnia. Pojawił się w Kauflandzie, a mieszkańcy byli w szoku, że ktoś wyraził zgodę na montaż czegoś takiego w sklepie. Mówiono o obawach, że nieletni zaczną kupować w automacie jointy z nieaktywną marihuaną.

Jak pisze portal asta24.pl, po montażu automatu w Chodzieży do miejskich urzędników trafiło wiele pism w tej sprawie. Zawartość maszyny sprawdzono i jest legalna, podobnie jak w przypadku produktów oferowanych w innych automatach tego typu. Można w nich znaleźć nie tylko jointy, ale też susz konopny, kosmetyki z wyciągiem z konopi i produkty spożywcze. Zgodnie z przepisami są to produkty legalne, bo posiadają maksymalnie 0,2 % psychoaktywnego THC.

Policjanci przyznają, że zakupienie produktów z wągrowieckiej maszyny jest legalne, ale znalezienie u kogoś jointa, nawet z takiego automatu, może się wiązać z zabezpieczeniem go i wysłaniem do laboratorium, by sprawdzić skład suszu roślinnego. Jeśli okaże się, że THC przekracza dopuszczalną normę, grożą nam konsekwencje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro