Reklama
Reklama

Kilka linii autobusowych zmieni swoje trasy. Warto sprawdzić rozkład jazdy!

fot. ZTM
fot. ZTM

Powodem utrudnień są zapowiedziane w najbliższych dniach prace.

Z powodu prac budowlanych na ulicy Zakopiańskiej, od poniedziałku, 7 września zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr 168, 236 i 246.

Autobusy linii nr 168 skierowane zostają do przystanku "Łęgowskiego Wiadukt" ulicą Szarych Szeregów. Pomijać będą przystanki "Kosowska", "Morszyńska" i "Podolany", a na trasie zmienionej obsługiwać będą przystanki "Szarych Szeregów", "Szarych Szeregów I" i "Łęgowskiego Wiadukt". Na przystanku "Szarych Szeregów I" w kierunku Poznania Głównego (w kierunku ul. Strzeszyńskiej) autobusy będą oczekiwać do rozkładowej godziny odjazdu - informuje ZTM.

Z kolei autobusy linii nr 236 i 246, począwszy od nocy 7/8 września skierowane zostają trasą objazdową ulicami Strzeszyńską i Biskupińską. Na trasie objazdu zatrzymywać się będą na przystankach "Synów Pułku" i "Sucholeska", a pomijać będą przystanki "Morszyńska" i "Kosowska". Na węźle "Podolany" autobusy zatrzymywać się będą na przystankach na ul. Biskupińskiej (tak jak autobusy linii 146 i 160).

Od 7 do 9 września zmienioną trasą będą też kursować autobusy linii nr 905 i 907. Zostaną one skierowane objazdem przez Szosę Poznańską, ulicę Golęczewską i Tysiąclecia. Powodem zmian są prace związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu na ulicy Dworcowej w Golęczewie.

Zmiany w funkcjonowaniu przystanków:
- Golęczewo/Obornicka - na ulicy Dworcowej. Autobusy zatrzymają się tymczasowo na przystanku zlokalizowanym na ulicy Szosa Poznańska;
- Golęczewo/Stacja - na ulicy Dworcowej;
- Golęczewo/ Szkoła - na ulicy Dworcowej. Autobusy tymczasowo zatrzymają się na przystankach zlokalizowanych na ulicy Tysiąclecia przy skrzyżowaniu z ulicą Dworcową

W związku ze znaczącym wydłużeniem trasy przejazdu mogą występować opóźnienia w realizacji kursów autobusów linii nr 905 i 907.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro