Reklama
Reklama

Uwaga! Zmienia się Regulamin Przewozów ZTM. Chodzi o zwrot pieniędzy za zakupione bilety

fot. ZTM
fot. ZTM

Możliwość uzyskania zwrotu pieniędzy za niewykorzystany bilet okresowy ZTM ponownie będzie dotyczyła wyłącznie biletów imiennych - normalnego i ulgowego oraz Metropolitalnego i Metropolitalnego z Ulgą.

Od wielu lat Regulamin Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu daje możliwość zwrotu biletu okresowego imiennego - normalnego, Metropolitalnego, ulgowego oraz Metropolitalnego z Ulgą. Sytuacja nieco zmieniła się wiosną w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia w związku z pandemią koronawirusa. W tej wyjątkowej sytuacji ZTM przyjmował również wnioski dotyczące zwrotu biletów specjalnych, takich jak np. bilet semestralny. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele ZTM każda sprawa była rozpatrywana indywidualnie.

Teraz wszystko się zmienia. Już przed wakacjami władze państwowe rozpoczęły proces stopniowego odmrażania gospodarki i życia społecznego przy jednoczesnym wdrażaniu szeregu rozwiązań profilaktycznych oraz obostrzeń sanitarnych. Przypominamy, że publiczny transport zbiorowy funkcjonuje z uwzględnieniem limitów pasażerskich i rygorów sanitarnych, nakładających na pasażerów obowiązek zakrywania ust i nosa podczas podróży tramwajem czy autobusem - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Biorąc pod uwagę zwiększone potrzeby transportowe mieszkańców, a także powrót do normalnego trybu nauczania w szkołach, Zarząd Transportu Miejskiego najpierw podjął decyzję o wznowieniu obsługi bezpośredniej w Punktach i Biurach Obsługi Klienta oraz - od 1 września - przywrócił zasadniczy rozkład jazdy na liniach miejskich i podmiejskich, co oznacza częstsze kursy. Tym samym wracamy również do pierwotnych zasad dotyczących zwrotu pieniędzy za niewykorzystane lub niewykorzystane w części bilety okresowe - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro