Reklama

Uwaga! Zmienia się Regulamin Przewozów ZTM. Chodzi o zwrot pieniędzy za zakupione bilety

fot. ZTM
fot. ZTM

Możliwość uzyskania zwrotu pieniędzy za niewykorzystany bilet okresowy ZTM ponownie będzie dotyczyła wyłącznie biletów imiennych - normalnego i ulgowego oraz Metropolitalnego i Metropolitalnego z Ulgą.

Od wielu lat Regulamin Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu daje możliwość zwrotu biletu okresowego imiennego - normalnego, Metropolitalnego, ulgowego oraz Metropolitalnego z Ulgą. Sytuacja nieco zmieniła się wiosną w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia w związku z pandemią koronawirusa. W tej wyjątkowej sytuacji ZTM przyjmował również wnioski dotyczące zwrotu biletów specjalnych, takich jak np. bilet semestralny. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele ZTM każda sprawa była rozpatrywana indywidualnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Teraz wszystko się zmienia. Już przed wakacjami władze państwowe rozpoczęły proces stopniowego odmrażania gospodarki i życia społecznego przy jednoczesnym wdrażaniu szeregu rozwiązań profilaktycznych oraz obostrzeń sanitarnych. Przypominamy, że publiczny transport zbiorowy funkcjonuje z uwzględnieniem limitów pasażerskich i rygorów sanitarnych, nakładających na pasażerów obowiązek zakrywania ust i nosa podczas podróży tramwajem czy autobusem - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Biorąc pod uwagę zwiększone potrzeby transportowe mieszkańców, a także powrót do normalnego trybu nauczania w szkołach, Zarząd Transportu Miejskiego najpierw podjął decyzję o wznowieniu obsługi bezpośredniej w Punktach i Biurach Obsługi Klienta oraz - od 1 września - przywrócił zasadniczy rozkład jazdy na liniach miejskich i podmiejskich, co oznacza częstsze kursy. Tym samym wracamy również do pierwotnych zasad dotyczących zwrotu pieniędzy za niewykorzystane lub niewykorzystane w części bilety okresowe - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro