9 goli w meczu rezerw Kolejorza. Grało wielu zawodników z pierwszego zespołu

Michał Skóraś zaliczył dwa trafienia | fot. Tomasz Szwajkowski

Rezerwy Lecha Poznań pokonały 6:3 Hutnika Kraków.

Trener Rafał Ulatowski dostał do dyspozycji szeroką grupę zawodników z pierwszego zespołu - od pierwszej minuty mogliśmy oglądać m.in. Alana Czerwińskiego, Thomasa Rogne, Karlo Muhara, Jana Sykorę czy Michała Skórasia.

Zgodnie z oczekiwaniami lechici szybko objęli prowadzenie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Sykora, a kilka minut później wynik podwyższył Łukasz Szramowski.

Gol na 2:1 to "zasługa" Malenicy, który popełnił fatalny w skutkach błąd. Golkiper Kolejorza nie zdołał opanować piłki, przez co musiał ratować się faulem we własnym polu karnym. Arbiter podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał doświadczony Piotr Stawarczyk.

Do przerwy było już jednak 3:1 - ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sykora.

Po zmianie stron goście dwukrotnie łapali kontakt (3:2 i 4:3 - przy trzecim golu dla krakowian nie popisał się Rogne), nie udało im się jednak wyrównać, a końcówka należała już zdecydowanie do rezerw Kolejorza.

Po dwóch meczach II ligi Lech II ma na koncie 3 punkty. W trzeciej kolejce zespół Rafała Ulatowskiego czeka wyjazd na spotkanie z GKS Katowice.

Lech II Poznań - Hutnik Kraków 6:3 (3:1)

Lech Poznań: Marko Malenica - Alan Czerwiński, Thomas Rogne, Tomasz Dejewski, Karol Smajdor - Karlo Muhar, Łukasz Szramowski (82. Jakub Białczyk), Damian Kołtański (64. Eryk Kryg) - Michał Skóraś (90. Arkadiusz Kaczmarek), Hubert Sobol (90. Adrian Ratajczyk), Jan Sykora (82. Jakub Karbownik)

Hutnik Kraków: Dawid Smug - Tomasz Jaklik, Łukasz Kędziora, Piotr Stawarczyk, Bartosz Tetych (64. Sebastian Olszewski) - Kamil Sobala (64. Szymon Hajduk), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Patryk Kieliś (82. Adrian Wójcik), Mateusz Ozimek (82. Patryk Matysek) - Abdallah Hafez

Bramki: Jan Sykora (3., 44.), Łukasz Szramowski (11.), Michał Skóras (55., 87.), Stawarczyk (79.- bramka sam.) - Piotr Stawarczyk (35.- karny), Mateusz Ozimek (54.), Krzysztof Świątek (60.)