Reklama

Program "Maluch+". Rusza nabór wniosków

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Województwo wielkopolskie na ten cel w 2020 roku ma do wykorzystania 40 mln zł.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wspólnie z wicewojewodą Anetą Niestrawską uczestniczyli dziś w wideokonferencjach dotyczących nowej edycji programu "Maluch+".

Spotykamy się dziś, aby przybliżyć kolejną edycję programu Maluch+, w której łączna kwota dotacji rządowej to 450 mln zł - powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Przypomniał on także, że w ubiegłym roku wysokość ogólnej kwoty dotacji wynosiła blisko 25 mln zł, w tym nowych miejsc opieki zostało utworzonych 1324. Na terenie 18 gmin powstały nowe instytucje opieki z łączną liczbą 383 miejsc. W tym roku Wielkopolska dzięki zwiększeniu środków przez ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej otrzymała ponad 40 mln zł, z tego 13 gmin zaplanowało utworzenie łącznie 660 nowych miejsc w 23 instytucjach - wskazał Łukasz Mikołajczyk.

"Maluch+" to program, który wspiera tworzenie i utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a także pozwala łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, ale także innych podmiotów, które chcą tworzyć żłobki. Środki przekazywane są na tworzenie nowych miejsc, ale także na ich utrzymanie. Budżet tegorocznej edycji to 450 mln zł - informuje Anna Czuchra WUW w Poznaniu. .

W 2020 roku województwo wielkopolskie w ramach resortowego programu otrzymało do wykorzystania ponad 40 mln zł. Jak informują przedstawiciele WUW w tym roku zaplanowano utworzenie 1687 nowych miejsc opieki, a dofinansowanych zostanie 8253 już funkcjonujących.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro