Reklama
Reklama

Na ul. Jarochowskiego układane są już pierwsze chodniki

fot. PIM

Ulica Jarochowskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego zyska nową nawierzchnię, chodniki i zieleń.

Aktualnie prace skupiają się na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej. Prowadzone są tam roboty związane z infrastrukturą podziemną i rozpoczęło się już układanie nawierzchni pierwszych chodników oraz miejsc parkingowych. Trwają także roboty związane z zabezpieczeniem systemu korzeniowego rosnących wzdłuż ulicy drzew - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace na ul. Jarochowskiego rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Wtedy to ulica została zamknięta dla ruchu tranzytowego na odcinku między ul. Chociszewskiego a Sczanieckiej, możliwy jest tam ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chociszewskiego dla służb miejskich oraz osób dojeżdżających do posesji. Pod koniec września ma się w tym miejscu rozpocząć drugi etap inwestycji, który obejmie ul. Jarochowskiego między ul. Sczanieckiej a Wyspiańskiego. Zakładany termin zakończenia prac budowlanych to IV kwartał tego roku.


Dzięki przebudowie na ul. Jarochowskiego poprawi się stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników oraz bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię, wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie, powstaną zatoki parkingowe. Dotychczasowe miejsca parkingowe zostaną uporządkowane, co uniemożliwi rozjeżdżanie przyulicznej zieleni i pozwoli na zagospodarowanie jej na nowo - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na przebudowanej ul. Jarochowskiego zmieni się organizacja ruchu - wyeliminowany zostanie tranzyt i ulica zostanie włączona w strefę Tempo 30. W uspokojeniu ruchu pomogą dwa wyniesione skrzyżowania oraz dodatkowe progi zwalniające. Prace te pozwolą również na likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego - dodają PIM.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro