Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy czuwają przy szkołach. Przypominają m.in. o konieczności przestrzegania zasad związanych z pandemią

fot. Straż Miejska

W okolicach poznańskich szkół strażnicy miejscy podjęli profilaktyczne działania mające na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w ich drodze na lekcje.

Strażnicy po długiej przerwie pojawili się przed szkołami, w rejonach szkół oraz na ulicach prowadzących do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Zwracali uwagę na zachowanie uczniów na przejściach dla pieszych. Uczniom przed szkołami wręczali elementy odblaskowe, które powinny poprawić ich widoczność na drodze. Wraz z powrotem do szkolnej nauki, codzienne przemierzanie drogi do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu uczniów. Droga ta winna być zatem bezpieczna. Kierowcy w tych przestrzeniach, szczególnie po okresie wakacyjnym, powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na letnie wspomnienia dzieci i prawdopodobną, jeszcze rozproszoną ich uwagę- tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Nieodzownym elementem rozmów było również przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro