Reklama
Reklama

Szybciej i bezpieczniej zapłacisz za przejazd A2 w Wielkopolsce

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Na Placach Poboru Opłat zamontowano zewnętrzne terminale płatnicze.

Autostrada Wielkopolska zamontowała 30 terminali na ścianach budek kasjerskich na PPO w Lądku, Nagradowicach, Gołuskach, Tarnawie oraz na Stacjach Poboru Opłat w Jordanowie i Buku. - Spółka zdecydowała się na montaż zewnętrznych terminali do płatności zbliżeniowych w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne kierowców i pracowników PPO, a także w celu usprawnienia i przyspieszenia procesu dokonywania płatności - mówi Anna Ciamciak, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

Dzięki terminalom kierowca opłacający przejazd kartą nie musi już podawać swojej karty kasjerce. Może sam przyłożyć kartę lub telefon do zewnętrznego terminala. Już wcześniej można było samodzielnie przyłożyć kartę do terminala, ale podawała go kasjerka. - 32 zewnętrzne terminale bankowe zamontowane zostały na 4 lub 5 wewnętrznych pasach kasowych, dlatego też jeśli kierowcy chcą wybrać taką metodę płatności muszą pamiętać, by na Placach Poboru Opłat wybierać te właśnie pasy - zaznacza Renata Rychlewska, rzeczniczka Autostrady Eksploatacji.

Przypominamy, że koncesyjny odcinek A2 zarządzany przez Autostradę Wielkopolską należy do najdroższych odcinków autostrad w Europie. Po ostatniej podwyżce, która miała tu miejsce w marcu, kierowcy pojazdów I kategorii (samochody osobowe i motocykle) za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków płacą o 2 złote więcej niż wcześniej, czyli 22 złote. Podróż z Nowego Tomyśla do Buku pojazdem I kategorii kosztuje 14 złotych, z Buku do Poznania 8 złotych, a z Wrześni do Słupcy 9 złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro