Reklama
Reklama

Szef GIS chce zmniejszyć liczbę gości na weselach do 50 osób. "To i tak jest dużo"

fot. ANURAG1112 / Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dotyczących wesel jest już przesądzone.

Obecnie na terenie większości kraju w tego typu imprezach może brać udział 150 osób. W strefach żółtych może to być 100 gości, a w czerwonych zaledwie 50.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Już w środę rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, mówił o planowanych zmianach w tym zakresie.

W piątek w podobnym tonie wypowiedział się Główny Inspektor Sanitarny, mający ważny głos w całej tej dyskusji. - Moje rekomendacje są takie, żeby zmniejszyć liczbę weselników do 50 osób. To i tak jest dużo. Np. Wielka Brytania zmniejszyła tę liczbę do 30 osób - powiedział Jarosław Pinkas na antenie Radia Zet.

- Branża weselna będzie mocno niezadowolona, ale całkiem zadowoleni są ci, którzy są na wesela zapraszani. Rozmawialiśmy z ludźmi starszymi, którzy mówią: zostałem zaproszony i nie mogę odmówić, ale teraz, jak ta liczba się zmniejszy to ja się czuje bezpieczniej - dodał.

Według Pinkasa goście weselni powinni nosić maseczki i być rejestrowani, żeby w razie potrzeby ułatwić postępowanie epidemiologiczne.

Na piątkowy poranek zaplanowano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam szef GIS przedstawi swoje rekomendacje premierowi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro