Reklama
Reklama

Koronawirus w Amazonie w podpoznańskich Sadach

fot. Maciej Kopiński / archiwum
fot. Maciej Kopiński / archiwum

Jeden z pracowników ma Covid-19.

W czwartek o przypadku koronawirusa poinformowano pracowników, którzy natomiast poinformowali o sprawie nas. - Wiecie, że w Amazonie jest potwierdzony Covid19? Oficjalnie komunikat poszedł do pracowników - napisał do nas jeden z czytelników, ale takich sygnałów było zdecydowanie więcej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Potwierdzam, że pracownik zakładu Amazon w Sadach ma koronawirusa. W tej chwili trwa ustalanie, ile osób miało z nim kontakt. Zostaną objęte kwarantanną - mówi Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu. - Ze względu na to, że zmieniły się zasady testowania, testom będą poddawane przede wszystkim osoby z objawami. To natomiast może oznaczać, że wykrywalność w ogniskach będzie mniejsza - dodaje. Osoby z bezpośredniego kontaktu będą kierowane na 10-dniową kwarantannę.

  • Aktualizacja
    piątek, 4.09.2020 r., godz. 14.46
    Aktualizacja
    piątek, 4.09.2020 r., godz. 14.46
    Do sprawy odniósł się Amazon: - Wspieramy naszego pracownika, który przebywa obecnie na kwarantannie. Osoba ta ostatni raz była w pracy w lipcu. W sierpniu przebywała na terenie centrum logistycznego jedynie kilka minut. Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów - zapewnia Magdalena Rangosz-Kalinowska z Amazon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro