Reklama
Reklama

Kilkanaście dzików odwiedziło Stare Żegrze

Os. Stare Żegrze | fot. Czytelnik

W tej sprawie napisało do nas kilku czytelników.

- Na Starym Żegrzu, przy strzeżonym parkingu, stado dzików z młodymi około 12 sztuk. Ryją w trawie i przeganiają ludzi - napisała do nas Natalia. - Stado dzików, 25 zwierzaków na Ratajach - Os. Stare Żegrze. Szok - dodała kolejna czytelniczka. Zdjęć dostaliśmy jeszcze więcej. Janka przysłała nam natomiast zdjęcia przedstawiające jak wyglądają trawniki po wizycie dzików na osiedlu Powstań Narodowych. - Dziki na osiedlach ratajskich są już stałymi bywalcami, widoczne są przez cały dzień w parku ratajskim przy kościele - pisze.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W środę pisaliśmy o dodatkowych pieniądzach na rozwiązanie problemu dzików w mieście. Miasto przeznaczyło dodatkowe 50 tysięcy złotych m.in. na odławianie dzików i wywożenie ich z miasta. Trwa też przygotowywanie kompleksowej strategii, która ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się dzików w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro