Reklama
Reklama

SPP na Wildzie i Łazarzu: niebawem montowane będą parkomaty. Od kiedy zapłacimy za parkowanie?

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z wykonawcą na wdrożenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu oraz montowane parkomaty.

Odwołanie jednego z uczestników postępowania przetargowego złożone do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), a także odroczenie posiedzenie KIO, ze względu na stan epidemii COVID-19, wpłynęły na przesunięcie terminu zakończenia postępowania przetargowego dotyczącego wdrożenia strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu. Ostatecznie KIO oddaliło odwołanie, a to pozwoliło wybrać wykonawcę prac i podpisać z nim umowę - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Firma KBU Sp. z o.o. ma pół roku na montaż i uruchomienie prawie 400 automatów parkingowych oraz wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu na łącznie ponad 100 ulicach Wildy i Łazarza, tak aby zapewnić gotowość do uruchomienia strefy płatnego parkowania na tych osiedlach. Wykonawca przekazał już do ZDM wstępne harmonogramy prac, które są obecnie analizowane - dodaje.

W związku z zaistniałą sytuacją wiadomo, że nie uda się dotrzymać zakładanego wcześniej terminu uruchomienia strefy. Dlatego też projekt stosownej uchwały zmieniającej termin wdrożenia SPP na Wildzie i Łazarzu z 1 października 2020 roku na 1 lutego 2021 roku, trafi pod obrady radnych na najbliższej sesji Rady Miasta.

Jak informują urzędnicy ZDM w pierwszej kolejności prace będą prowadzone w tych miejscach, gdzie nie będzie to powodować utrudnień w ruchu. O wszystkich szczegółach dotyczących planowanych prac mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Celem wprowadzenia strefy płatnego parkowania jest uspokojenie ruchu, a także uporządkowanie parkowania co wpływa na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfort życia mieszkańców - kończy Kaniewska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro