Reklama
Reklama

Wandale przy szkole podstawowej. Za szkody zapłacą rodzice

fot. KPP Złotów
fot. KPP Złotów

Straty w szkole w Złotowie zostały wycenione na kilka tysięcy złotych.

Pod koniec sierpnia administrator miasteczka ruchu drogowego i "pumptracku" przy ul. Szkolnej w Złotowie skontaktował się z policjantami z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii i powiadomił, że na terenie placówki dokonano wielu zniszczeń - między innymi drzwi do pomieszczeń socjalnych, ławek oraz elewacji budynku. Zgłaszający oszacował starty na kilka tysięcy złotych. Według ustaleń policjantów za dewastację odpowiedzialnych jest siedmiu nastolatków. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Jak ustalili mundurowi, grupa nastolatków 10 sierpnia br. w godzinach popołudniowych weszła na teren szkoły podstawowej. Na miejscu w dwóch drzwiach wejściowych do budynku socjalnego porysowane zostały fronty, powyrywane deski z ławek a poprzez uderzenia i bezmyślne podpisy markerem zniszczona elewacja budynku. Dopiero policjanci musieli wytłumaczyć młodym ludziom, jak duże straty spowodowali. Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne zniszczenia jakich młodzi mieszkańcy powiatu złotowskiego dopuścili się w tym miejscu - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w Złotowie.

Teraz decyzją o konsekwencjach bezmyślnego zachowania nieletnich zajmie się sąd rodzinny. I to nie tylko tych, którzy niszczyli mienie, ale także ich kompanów. Takie zachowanie nosi bowiem ślady demoralizacji, co w tak młodym wieku może być negatywnym prognostykiem na ich dorosłe lata. Ich rodzice lub opiekunowie mogą zaś zostać pociągnięci do odpowiedzialności pokrycia całości start powstałych w wyniku uszkodzeń, których dokonali nieletni - kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro