Reklama

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda im. Andrzeja Białasa

fot. UMP
fot. UMP

2 września mija rok od śmierci Andrzeja Białasa, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego oraz byłego dyrektora Gabinetu Prezydenta UMP.

Miasto Poznań zdecydowało, że uczyni Andrzeja Białasa patronem jednej z nagród w konkursie Inicjatory 2019. Andrzej Białas był prawdziwym społecznikiem, bo zawsze był blisko ludzi, zarówno jako radny osiedlowy, dyrektor mojego gabinetu czy pełnomocnik ds. społeczeństwa obywatelskiego. Angażował się w wiele projektów. Był zawsze uśmiechnięty i otwarty na innych. Tak zapamiętali go poznaniacy i poznanianki. Nadając nagrodzie imię Andrzeja Białasa, chcemy uhonorować jego pracę dla miasta i mieszkańców - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Ideą konkursu Inicjatory 2019 jest wyróżnienie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania. Nominowane mogą być poznańskie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby fizyczne i inne podmioty, które realizowały inicjatywy obywatelskie w ramach nieodpłatnych działań społecznych lub społecznej odpowiedzialności biznesu - informują miejscy urzędnicy.

W tegorocznej odsłonie konkursu "Inicjatory 2019 - Najlepsza Poznańska Inicjatywa Pozarządowa" kapituła wytypuje zwycięzców w czterech kategoriach: Inicjator Roku, Inicjator Wspierający, Inicjator Aktywizujący, Inicjator Nowatorski. Dodatkowo w otwartym głosowaniu swoją nagrodę przyznają także poznaniacy. Inicjator Mieszkańców to statuetka wręczana niezależnie od nagród w powyższych kategoriach, w otwartym głosowaniu, które zostanie uruchomione po ocenie formalnej zgłoszonych projektów. To właśnie patronem tego wyróżnienia będzie w tym roku Andrzej Białas - dodają urzędnicy.

Andrzej Białas był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Zmarł w 2019 roku, po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Miał 62-lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro