Reklama
Reklama

Tragiczny bilans wakacji. Na wielkopolskich drogach zginęły 43 osoby

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Przez całe wakacje na terenie Wielkopolski policjanci odnotowali 616 wypadków drogowych.

W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia br. na terenie województwa wielkopolskiego w wypadkach drogowych zginęły 43 osoby, a 731 zostało rannych. Policjanci odnotowali o 229 wypadków drogowych mniej niż w ubiegłoroczne wakacje. Odnotowali spadek liczby zabitych (o 6 osób mniej) oraz rannych (288 osób mniej) - relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wielkopolscy policjanci służby ruchu drogowego przeprowadzili prawie 108 tysięcy kontroli drogowych, ujawnili przeszło 80 tysięcy wykroczeń. Podczas kontroli trzeźwości mundurowi ujawnili prawie 900 osób, które wsiadły za kółko po wypiciu alkoholu - dodaje.

Jak przekazują policjanci z analizy zdarzeń drogowych wynika jednoznacznie, że przekroczenie dozwolonej prędkości wciąż pozostaje główną przyczyną wszystkich wypadków.
Od początku wakacji policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach zatrzymali blisko 1400 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/godz. w terenie zabudowanym. To prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - kończy podinsp. Liszczyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro