Reklama
Reklama

Ruszyła przebudowa brzegów Warty

Sprzęt na ratajskim brzegu Warty | fot. Czytelnik
Sprzęt na ratajskim brzegu Warty | fot. Czytelnik

Popękane betonowe brzegi mają odejść w niepamięć.

- Co z remontem brzegów Warty? Miała ruszyć w połowie sierpnia, a nie widać żadnych prac poza tablicami - napisał do nas Rafał. We wtorek inny czytelnik podesłał do nas zdjęcie z ratajskiego brzegu rzeki, na którym widać już ciężki sprzęt. - Ruszył remont - napisał. Jak więc jest w rzeczywistości? Prace ruszyły czy jeszcze nie?

- Prace ruszyły zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w połowie sierpnia - wyjaśnia Daria Kulczewska z Urzędu Miasta. - Rozpoczęto od działań organizacyjno-technicznych wraz z przygotowaniem zaplecza budowy. W ramach tych prac m.in. pozyskano wszelkie uzgodnienia i pozwolenia dotyczące organizacji ruchu, prac rozbiórkowych czy pozyskania materiałów - dodaje.

Dziś prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Roboty z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu rozpoczną się na prawym brzegu, a więc od strony Rataj, pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i św. Rocha.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie odcinek rzeki pomiędzy mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny. Zmienią się brzegi po dwóch stronach Warty. Zamiast betonu pojawiają się na nich kosze i materace gabionowe wypełnione kamieniami i humusem, które zostaną pokryte zielenią. Miasto realizuje inwestycję we współpracy z Wodami Polskimi. Koszt to ponad 30 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 85%.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro