Reklama
Reklama

Tesco zamyka kolejne sklepy, również w Wielkopolsce. Pracę straci blisko 900 osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ross Brown / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ross Brown / freeimages.com

Nie mamy dobrych wieści dla pracowników.

Już w czerwcu było wiadomo, że brytyjska sieć Tesco wycofuje się z naszego kraju. Sprzedała większość swoich sklepów właścicielowi sieci Netto - Salling Group. Od początku jednak zaznaczano, że transakcją nie były objęte wszystkie sklepy Tesco w Polsce. Teraz okazuje się, że Brytyjczycy podjęli decyzję o zamknięciu kolejnych swoich placówek.

Jak podaje branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, 31 października zamkniętych zostanie 6 hipermarketów, w tym jeden na terenie Wielkopolski - konkretnie w Ostrowie Wielkopolskim. Do końca października będzie można zrobić zakupy w Tesco przez internet. Później serwis przestanie działać. To oznacza zwolnienia grupowe, które mają objąć blisko 900 osób, w tym prawie 840 pracowników szeregowych. Zwolnienia są planowane na okres od 21 września do końca roku.

Salling Group, a więc właściciel Netto, chce przejąć około 7000 pracowników zatrudnionych w dotychczasowych sklepach Tesco, które były objęte transakcją. Nie wiadomo jednak kiedy formalnie to nastąpi - trwają procedury związane z przejęciem sklepów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro