Reklama
Reklama

Ksiądz i ministranci z Czapur nagrali teledysk: "nie jesteśmy strefą mroku"

fot. Parafia Czapury / YT

Zachęcają do wyspowiadania się na świeżym powietrzu.

- W ostatnim czasie Czapury kojarzą się przede wszystkim z jednym z pierwszych i chyba najgłośniejszych zachorowań na koronawirusa w Wielkopolsce. Razem z Proboszczem i Ministrantami nagraliśmy teledysk. Utwór towarzyszy pewnej zabawie, ale ma też na celu pokazanie, że Czapury to nie strefa mroku, ale normalna podpoznańska miejscowość z trochę zwariowaną służbą liturgiczną. W czasie pandemii trochę poczucia humoru przyda się każdemu - napisał do nas jeden z autorów teledysku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Z tekstu utworu można się dowiedzieć, że co niedzielę od 14.00 do 16.00 w Czapurach odbywa się spodziewać przed kościołem. Ale ciekawostek jest więcej. W tekście słychać m.in. informacje o zamkniętym przejeździe na Starołęce i... zwrocie za benzynę. "Jak jedziesz z daleka to dorzucimy ci za benę, jeśli przemierzasz setki kilometrów, by wpaść na Czapury to nawet pokryjemy za amortyzację fury" - tak duchowni zachęcają do pojednania się z Bogiem właśnie w Czapurach.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro