Reklama
Reklama

Oficjalna inauguracja roku szkolnego w Poznaniu odbyła się na dachu budynku

fot. UMP

Oficjalna, miejska inauguracja odbyła się w nowo rozbudowanym Przedszkolu nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie.

Ponad 80 tys. uczniów i przedszkolaków, około 9 tys. nauczycieli oraz 3,2 tys. pracowników administracji rozpoczęło w Poznaniu nowy rok szkolny. W tym roku ze względu na koronawirusa oficjalna, miejska inauguracja przebiegała kameralnie oraz w reżimie sanitarnym.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Życzę wszystkim uczniom i przedszkolakom, kadrze pedagogicznej i pracownikom szkół udanego roku. Przede wszystkim zdrowia, bo to jest najważniejsze - mówi Mariusz Wiśniewskim, zastępca prezydenta Poznania. Dzisiejsza inauguracja odbywa się w przedszkolu. To pierwszy krok w edukacji każdego dziecka.
Podczas uroczystości zastępca prezydenta Poznania odniósł się też do trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska szkoła
- dodał.

Dziękuję dyrektorom poznańskich placówek oświatowych i Wydziałowi Oświaty, dzięki którym rok szkolny może się rozpocząć. Stworzyliśmy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół najbardziej bezpieczne warunki, jak było to możliwe. Mamy świadomość, że przed nami wyjątkowy czas. Nikt z nas tak naprawdę nie wie, jak ten rok szkolny będzie przebiegać. Naszym celem jest, aby nauka odbywała się w sposób możliwie normalny. Każdy dzień będzie jednak pisać swój scenariusz. To, w jaki sposób będzie funkcjonowała szkoła, zależy od odpowiedzialności nas wszystkich - rodziców, nauczycieli, ale też służb rządowych, które odpowiadają za walkę z pandemią. Jako samorząd staramy się podejmować zawsze racjonalne i rozsądne decyzje. Nie możemy podchodzić do problemów w sposób lekceważący, ale też popadać w panikę. Tylko współpracując pokonamy wyzwania, które czekają nas w najbliższym czasie. Od władz sanitarnych i kuratorium oczekujemy pomocy i dialogu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Życzę Wam udanego roku szkolnego. Pamiętajcie jednak, że wszyscy musimy zaakceptować obostrzenia, które postawiło przed nami życie. Jak widzicie, jesteśmy w maseczkach, przed wejściem dezynfekujemy ręce, staramy się zachować dystans. Bardzo proszę, abyście dobrze wysłuchali wszystkich instrukcji, które przygotowali dla Was dyrektorzy i nauczyciele. Wymogi sanitarne można pogodzić z nauką, zabawą i chęcią poznawania świata. Jeśli im podołacie, czas spędzony w szkole w najbliższym roku nie będzie zmarnowany - zwrócił się do dzieci obecny na uroczystości Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro