Reklama
Reklama

Robert Ivanov piłkarzem Warty Poznań. To środkowy obrońca z Finlandii

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań
fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Robert Ivanov został nowym zawodnikiem Warty Poznań.

To już ósmy transfer Zielonych tego lata, ale pierwszy raz zakontraktowano piłkarza spoza Polski. Ivano, który 19 września będzie świętować 26. urodziny, to środkowy obrońca, pozyskany z FC Honka. Fin przez całą karierę grał w swojej ojczyźnie, ma również na koncie 2 występy w reprezentacji - oba zaliczył w styczniu 2019 roku w meczach towarzyskich ze Szwecją i Estonią.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Bardzo cieszymy się z faktu, iż Robert zdecydował się na transfer do Warty Poznań. Nad tym ruchem pracowaliśmy już od kilku miesięcy, a rozmowy przyspieszyły po naszym awansie do Ekstraklasy i spotkaniu z Robertem oraz przedstawicielami klubu FC Honka w Helsinkach. Robert to wysoki środkowy obrońca, który ma wzmocnić rywalizację na tej pozycji w Warcie. Nasz nowy zawodnik pochodzi ze sportowej rodziny. Jego mama była reprezentantką Związku Radzieckiego w piłce ręcznej, a brat grał w koszykówkę w drużynie uniwersyteckiej w USA - komentował Robert Graf, dyrektor sportowy klubu z Drogi Dębińskiej.

- Szybko przekonałem się, że dyrektor sportowy Warty Poznań jest bardzo aktywny w kwestii transferu. Początkowo poprzez moich agentów, którzy przekazali mi, że klubowi zależy na sprowadzeniu mnie. Bardzo się ucieszyłem, bo Ekstraklasa ma dobrą opinię w Finlandii i gra tutaj jest dla nas dobrą opcją. Po spotkaniu z Robertem Grafem w Helsinkach i naszej dłuższej rozmowie byłem przekonany o tym, że chcę przyjść do Warty. Zacząłem interesować się klubem, śledzić informacje, wyniki i bardzo się cieszę, że jestem już w Poznaniu. Wiem, że Warta to dwukrotny mistrz Polski z lat 1929 i 1947 i że właśnie wróciła do Ekstraklasy po 25 latach. Podoba mi się to, że jestem w klubie, który ma bogatą historię - powiedział piłkarz, który podpisał z Wartą dwuletnie kontrakt, zawierający opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Poza Finem do Warty dołączyli bramkarz Daniel Bielica, obrońcy Jan Grzesik i Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro