Reklama
Reklama

1 września zaczął obowiązywać wyższy zasiłek dla bezrobotnych

fot. sk
fot. sk

1 września oznacza zmiany w zasiłku dla bezrobotnych.

Od wtorku wynosi on 1200 złotych brutto, ale tylko przez pierwsze 3 miesiące posiadania do niego praw. Następnie zostanie zmniejszony do 942,30 zł brutto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do tej pory było to odpowiednio 881,30 zł i 692,00 zł brutto.

- Podwyższoną kwotę zasiłku otrzymają wszyscy bezrobotni - nie tylko nowo rejestrujący się, ale też bezrobotni, którzy już pobierają zasiłek - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

- Podwyższenie kwoty zasiłku dla bezrobotnych wiąże się z podwyższeniem wszystkich świadczeń, których wysokość uzależniona jest od wysokości zasiłku dla bezrobotnych, np. stypendium przysługującego w okresie odbywania szkolenia, stażu czy przygotowania zawodowego dorosłych, dodatku aktywizacyjnego czy świadczenia integracyjnego dla uczestników Centrów Integracji Społecznej - przypomina resort.

Pozostałe zasady dotyczące przyznawania obniżonej oraz podwyższonej kwoty zasiłku, w zależności od stażu pracy, pozostaną niezmienione.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
57.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro