Reklama

Kolejki przed poznańskimi przedszkolami: "kovidowa rzeczywistość"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Choć przedszkola i żłobki działają w Poznaniu od maja, wielu rodziców dopiero dziś zdecydowało się na puszczenie swoich pociech do placówek.

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie sprzed jednego z przedszkoli. Widać na nim sporą kolejkę rodziców w maskach oczekujących z dziećmi na wejście do budynku. - To nie wybory, to kovidowa rzeczywistość przedszkolna - napisał nasz czytelnik. Dla wielu maluchów 1 września to też pierwszy dzień w przedszkolu. Nie dziwi więc, że chętnych na przyprowadzenie maluchów dla placówek jest wielu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Skąd kolejki? Pandemia wymusza stosowanie się do obostrzeń sanitarnych, a zgodnie z nimi w placówkach obowiązują nowe zasady. To m.in. sztywno określona liczba osób, które mogą przebywać w szatni. W wielu placówkach tylko jeden rodzic z dzieckiem mogą przebywać w szatni, a co za tym idzie przed budynkiem ustawia się kolejka oczekujących na zostawienie dziecka pod opieką przedszkola.

 • Aktualizacja
  wtorek, 1.09.2020 r., godz. 14.53
  Aktualizacja
  wtorek, 1.09.2020 r., godz. 14.53
  Niestety w godzinach popołudniowych nie jest lepiej. Rodzice stoją w długich kolejkach, by móc odebrać dziecko z przedszkola. photo
  Kolejka po odbiór dziecka | fot. Czytelnik

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro