Reklama

Duże zmiany komunikacyjne w Poznaniu

fot. ZDM
fot. ZDM

1 września rozpoczęły się dwa kolejne remonty, a dodatkowo pasażerowie zaczęli korzystać z nowej trasy tramwajowej.

Po kilku miesiącach przerwy uczniowie wracają we wtorek do szkół, a to oznacza zdecydowanie większy ruch na poznańskich ulicach, do którego ponownie trzeba się przyzwyczaić. Sytuację dodatkowo komplikują inwestycje toczące się w mieście. Już trwają te na Wierzbięcicach i rondzie Rataje, ale to nie koniec.

We wtorek rozpoczął się kolejny etap remontu nawierzchni ulicy Warszawskiej. - Zakończył się remont pomiędzy węzłem Antoninek a ul. Sośnicką, teraz przyszedł na czas na ułożenie nowej nawierzchni na kolejnej części tej ważnej arterii - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Tym razem drogowcy pracują na odcinku od Mogileńskiej do Krańcowej. Kierowcy jadący w stronę centrum mają tu do dyspozycji jeden pas. Utrudnienia mają się zakończyć w połowie października.

Także we wtorek ruszył remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego pomiędzy Prusa i Kraszewskiego oraz na skrzyżowaniu z Mickiewicza. W ciągu miesiąca nie będą tu kursować tramwaje. - Przy okazji tych prac zostanie zmodernizowana podstacja na ulicy Janickiego zasilająca tramwaje kursujące m.in. na ul. Dąbrowskiego. Jest to bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla transportu tramwajowego w tym rejonie miasta - wyjaśnia ZTM. W związku z tymi pracami inaczej kursują tu pojazdy komunikacji miejskiej. Zawieszona została linia nr 2, a linie nr 17 i 18 zmieniły trasy. Kursują tu też autobusy za tramwaj T2 (pomiędzy Ogrodami i dworcem kolejowym Poznań Główny).

Są też dobre informacje. Od wtorku funkcjonowanie w Poznaniu zaczęła zupełnie nowa trasa tramwajowa - na ulicę Falistą. Tramwajem linii nr 5 możemy od dziś przejechać ulicą Unii Lubelskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro