Reklama
Reklama

UAM i Miasto Poznań wymienią się gruntami: 13 tysięcy metrów za 106 tysięcy metrów

fot. Przemysław Stanula / UAM
fot. Przemysław Stanula / UAM

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Bartosz Guss, podpisali dwa akty notarialne regulujące stan prawny działek na Morasku.

Uniwersytet w formie darowizny przekazał miastu prawo użytkowania wieczystego ośmiu działek o łącznej pow. 13 034 m2. Obszar jest już w większości zajęty pod istniejące drogi dojazdowe do osiedli mieszkaniowych, natomiast miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego przeznaczają go pod poszerzenie ulic w rejonie Umultowskiej i Zagajnikowej oraz realizację pętli autobusowej.

Z kolei w ramach porozumienia z 99% bonifikatą miasto zbyło na rzecz Uniwersytetu Adama Mickiewicza prawo własności trzech działek o łącznej powierzchni 106 225 m2 na Kampusie Morasko. Jak wyjaśniają przedstawiciele UAM chodzi o tereny, które do tej pory znajdowały się w użytkowaniu wieczystym UAM, a na których znajdują się m.in. należące do uczelni obiekty sportowe tj. pływania, hala sportowa, stadion i korty tenisowe.

Obie umowy, regulujące stosunki prawno-własnościowe terenów tak newralgicznych zarówno z punktu widzenia gminy jak i Uczelni, stanowią odzwierciedlenie woli kontynuowania i zacieśniania partnerskiej współpracy, deklarowanej zgodnie przez Miasto i Uniwersytet. Jak podkreślają Władze Poznania, rozwój UAM i umożliwienie Uczelni prowadzenia na wymienianych gruntach działalności oświatowej, naukowej, badawczo-rozwojowej i sportowej leży w szeroko pojętym interesie nie tylko Miasta, ale i całego regionu
- informuje Przemysław Stanula z UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro