Reklama
Reklama

W poniedziałek pływalnie letnie kończą sezon. Od września ruszają kryte baseny

fot. POSiR
fot. POSiR

Choć pogoda nie zachęca, jeszcze dziś można skorzystać z oferty letnich pływalni w Poznaniu.

- Sezon, który właśnie dobiega końca, był dla nas dużym wyzwaniem. Przygotowaliśmy obiekty do działania w warunkach obostrzeń sanitarnych. Przez dwa miesiące wakacji dostarczaliśmy poznaniakom bezpieczną i komfortową usługę. Odwiedziło nas w tym czasie blisko 50 tysięcy osób - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Koniec sezonu na letnich pływalniach nie oznacza, że poznaniacy nie będą od wtorku mieli gdzie się wykąpać. Poza Termami Maltańskimi, które działają normalnie, i otwartym od lipca basenem Atlantis, we wtorek otwarty po przerwie zostanie kryty basen na Ratajach. 14 września dołączy do nich Chwiałka. - Z prowadzonych przez POSiR basenów można korzystać zarówno indywidualnie, jak i podczas zajęć zorganizowanych (nauka, doskonalenie pływania, aquafitness itp.). Godzinny bilet na basen Rataje i Atlantis to koszt 14 i 12 złotych (odpowiednio: bilet normalny i ulgowy) - podaje Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Basen na osiedlu Piastowskim będzie czynny codziennie. W dni robocze od 6.00 do 22.00, a w weekendy i świń†a od 7.00 do 22.00. Pływalna Atlantis jest otwarta w dni robocze o pół godziny dłużej - do 22.30. - Osoby korzystające z obiektów basenowych są zobowiązane do dezynfekcji rąk. Środki odkażające będą dostępne przy kasach. Osoby wchodzące na pływalnię powinny mieć maseczkę, którą można zdjąć dopiero w szatni. Zwracamy uwagę na zachowanie dystansu społecznego, zachowujemy odstęp i pamiętamy, że przy kasie może się znajdować tylko jedna osoba. Wspólne pomieszczenia oraz urządzenia będą regularnie dezynfekowane przez pracowników pływalni, a szafki, paski, transpondery i sprzęt do nauki pływania po każdym użyciu - dodaje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro