Reklama
Reklama

Jest przetarg na sprzedaż kolejnego terenu pod bloki przy nowej trasie tramwajowej

Chodzi o część terenu między pętlą i rondem Żegrze | fot. PIM
Chodzi o część terenu między pętlą i rondem Żegrze | fot. PIM

We wtorek pierwszy raz tramwaje z pasażerami przejadą nową trasą tramwajową wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej.

Miasto właśnie wystawiło na sprzedaż kolejną nieruchomość tuż przy nowej trasie. Chodzi o działki 5/15 i 5/14. Pierwsza przeznaczona jest pod usługi i zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a druga pod drogę wewnętrzną. Cena wywoławcza za teren o powierzchni około 8800 metrów kwadratowych to 16 milionów złotych. Mogą tu powstać bloki lub zabudowa usługowa, a także dojazd do nowych obiektów. Przetarg odbędzie się 5 listopada o 10.00 rano w Urzędzie Miasta.

Do kupienia budynek w centrum miasta powiatowego przy szosie S5. Dwa piętra po 200 m, 2 skarbce bankowe w wysokich piwnicach, wielki strych do zagospodarowania, parking, garaż.
REKLAMA

To kolejna nieruchomość przy Unii Lubelskiej wystawiona na sprzedaż przez miasto. Wcześniej próbowano sprzedać teren bliżej ronda Żegrze o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych. Cena wywoławcza to 50 milionów złotych. W pierwszym przetargu nie zgłosił się nikt chętny do nabycia gruntu. Pod koniec lipca ogłoszono drugi przetarg z taką samą ceną wyjściową. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 15 października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro