Reklama
Reklama

Rondo Rataje i Jana Pawła II/Baraniaka z nową organizacją ruchu: wybierajcie objazdy!

fot. PIM
fot. PIM

Od nocy z piątku na sobotę na rondzie Rataje i skrzyżowaniu Jana Pawła II / Baraniaka obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Wielu kierowców z nowymi rozwiązaniami w tym miejscu zetknie się dopiero w poniedziałkowy poranek. - Kierowcy jadący ulicą Jana Pawła II od ronda Śródka mogą skorzystać z trzech pasów służących do skrętu w lewo, w ul. Baraniaka i jednego - zewnętrznego - przeznaczonego wyłącznie do jazdy prosto, w kierunku ronda Rataje. Trzy pasy do skrętu w lewo mają nie tylko ułatwić wjazd w ul. Baraniaka, ale też zachęcić wszystkich zmierzających w kierunku obwodnicy autostradowej, Kórnika czy Franowa, do omijania przebudowywanego ronda i korzystania z dróg alternatywnych - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Pomiędzy ulicami Kórnicką a św. Rocha ulica Jana Pawła II będzie mieć w stronę ronda tylko jeden pas. - Niemożliwy jest bezpośredni skręt z ul. Kórnickiej w ul. Jana Pawła II. Pojazdy jadące w tym kierunku od mostu św. Rocha są poprowadzone objazdem, prowadzącym przez ul. św. Rocha.

Zmiany obowiązują też na samym rondzie, z którego wyłączono skrajny wewnętrzny pas ruchu, tym samym kierowcy korzystają z dwóch pasów ruchu. Od soboty nie poruszają się tędy ciężarówki. Drogowcy proszą kierowców o zachowanie ostrożności w rejonie ronda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro