Reklama
Reklama

Ulewy w regionie: strażacy interweniowali 50 razy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Choć ominęły nas nawałnice, które nawiedziły m.in. Mazowsze, ulewy też dały się we znaki mieszkańcom naszego województwa.

Z informacji RMF FM wynika, że potężne nawałnice, które przeszły nad częścią naszego kraju, spowodowały ponad 1000 interwencji strażaków. Najwięcej na Mazowszu. W samej Wielkopolsce nie jest źle. - Od godziny 8.00 rano w niedzielę odnotowaliśmy w województwie około 50 interwencji związanych z opadami deszczu - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków.

Głównie chodzi o powiaty kępiński, ostrzeszowski i ostrowski. - Są też pojedyczne zdarzenia z Gniezna i Turku. Przede wszystkim jesteśmy wzywani do zalanych posesji, ulic oraz chodników, a także połamanych gałęzi i konarów drzew - dodaje.

W Poznaniu opady deszczu mają się utrzymywać co najmniej do południa. W kolejnych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Termometry będą pokazywać maksymalnie kilkanaście stopni Celsjusza w dzień, a w nocy 12. Ma też padać deszcz.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 31.08.2020 r., godz. 07.37
    Aktualizacja
    poniedziałek, 31.08.2020 r., godz. 07.37
    Utrudnienia komunikacyjne przez deszcz występują też w Poznaniu. Tradycyjnie woda pojawiła się m.in. na jezdni ulicy Serbskiej w pobliżu oczyszczalni ścieków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro