Reklama
Reklama

Polacy nie najlepiej oceniają Borysa Budkę w roli przewodniczącego PO

fot. By Platforma Obywatelska RP - https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/49808544868/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91989769

Borys Budka od kilku miesięcy jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Polityk pod koniec stycznia zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Schetynę, zyskując ponad 78 proc. głosów i zostawiając w pokonanym polu Tomasza Siemoniaka, Bogdana Zdrojewskiego i Bartłomieja Sienkiewicza.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ostatnio wokół Budki zrobiło się głośno m.in. ze względu na głosowanie nad podwyżkami dla polityków. Przewodniczący PO jest równocześnie szefem klubu partii w Sejmie, więc całe zamieszanie obciążyło przede wszystkim jego konto.

W sondażu SW Research dla rp.pl zapytano uczestników o to jak oceniają Budkę w roli przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Odpowiedzi "bardzo dobrze" udzieliło 2,6 proc. ankietowanych, a "dobrze" 14,5 proc. 41,1 proc. respondentów nie miało na ten temat zdania.

Bardzo źle" oceniło Budkę 17,1 proc. pytanych. Opcję "Źle" wybrało 23,7 proc. uczestników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro