Reklama

Duża akcja policji na parkingu przy Auchan w Swadzimiu. "Kilkanaście radiowozów obstawiało każdy wyjazd"

fot. Wielkopolska Policja / FB
fot. Wielkopolska Policja / FB

O policyjnej akcji informowali nas Czytelnicy.

Czy wiecie dlaczego był zablokowany parking w Auchan. W Swadzimiu o 23:15 kilkanaście radiowozów obstawiało każdy wyjazd - pisze jeden z Czytelników. Ciekawe, co o tej nocnej porze dzieje się przy Auchan Swadzim. Chyba cała poznańska policja tam zjechała. Jakieś ćwiczenia - pyta drugi. Czy wiecie może co działo się dzisiejszej nocy (około 2) pod Auchan w Swadzimiu? Pełno policji było, wszystkie wjazdy i wyjazdy z terenu centrum handlowego były zablokowane, pełno radiowozów na sygnałach i chyba jakaś karetka - dodaje kolejne osoba.

Policjanci przyznają, że interweniowali w nocy w tym miejscu. W sobotę wieczorem policjanci z Poznania przeprowadzili kontrolę uczestników niezgłoszonego, spontanicznego zlotu samochodów. Na parking pod centrum handlowym w podpoznańskim Swadzimiu przyjechało około pięćset samochodów i półtora tysiąca osób - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji.

Okazało się, że ponad siedemdziesiąt samochodów miało usterki lub modyfikacje kwalifikujące je do obowiązkowych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne i skierowali właścicieli aut do stacji diagnostycznych - dodaje.

Funkcjonariusze zastanawiali się, jak można było wpaść na pomysł oklejenia przednich szyb czarną folią przyciemniającą. W kilku samochodach ilość wpadającego do wnętrza samochodu światła była minimalna - tłumaczy. Do najczęstszych nieprawidłowości zaliczono między innymi: powiększone, przelotowe układy wydechowe bez katalizatorów, felgi wystające poza obrys błotników, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach, nieprawidłowe ogumienie - kończy.

Ogółem w trakcie prowadzonych działań wylegitymowano 173 osoby, wręczono 135 mandatów karnych, skierowano dwie sprawy do Sądu, zatrzymano 73 dowody rejestracyjne. Zatrzymano też jedną osobę podejrzaną o kierowanie pod wpływem narkotyków.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro