Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: w związku z postępem prac zmienia się organizacja ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Tym razem dotyczy ul. Włodarskiej, a także ul. Błażeja (dokąd docelowo dojedzie tramwaj).

Od 1 września (wtorek) występować będą utrudnienia na ul. Włodarskiej w związku z budową kanalizacji deszczowej. W rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką wystąpi zwężenie, przy czym nadal droga będzie przejezdna w obu kierunkach. Ruch pieszych i rowerzystów zostanie zachowany.

Od 2 września (środa) prowadzone będą prace na ul. Błażeja związane z przyłączeniem gazociągu. Roboty te wymagają wyłączenia z ruchu fragmentu ul. Błażeja od strony ul. Naramowickiej, mniej więcej na wysokości bloku przy ul. Błażeja 4. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zamknięta dla samochodów. Ruch pieszy i rowerowy zostanie zachowany. Wygrodzony natomiast zostanie niewielki fragment chodnika na wysokości ul. Błażeja 14 - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Błażeja możliwy będzie ulicami Jasna Rola oraz Bolka. Przewidywany czas zamknięcia to 2-3 dni. Po tym czasie ulica znów będzie przejezdna.

Jednocześnie przypominamy o obowiązującej od 22 sierpnia zmianie na ul. Jasna Rola. Na wysokości os. Władysława Łokietka, w miejscu przecięcia ulicy przez budowaną trasę tramwajową, droga jest nieprzejezdna. W czasie zamknięcia części ul. Błażeja, objazd nieprzejezdnego fragmentu ul. Jasna Rola możliwy będzie jedynie ul. Bolka - dodają PIM.

Kierowcy oroszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro