Reklama
Reklama

Dwa dni wielkiego wietrzenia szaf na MTP

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

W weekend w ramach Letniego Targu Ekologicznego odbywać się będzie Mami i Babi Targ.

Babi Targ organizowany jest od 2007 roku przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd. Impreza każdorazowo przyciąga setki kobiet.

Założenie jest takie, że rzeczy, które często zalegają na dnie szafy można po prostu przynieść i wymienić na coś innego. Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

Z kolei Mami Babi Targ to specjalna edycja Babiego Targu dedykowana rodzicom i dzieciom. Zamiast wyrzucać nienoszoną już odzież lub kupować kolejne przedmioty rodzice mogą przynieść ubranka, buty, dodatki czy zabawki, z których dzieci już wyrosły i puścić je w obieg. Podczas spotkania rodzice mogą wymieniać się między sobą lub, jeżeli wymiana nie będzie możliwa, przeprowadzać transakcje gotówkowe. W każdym przypadku jest to atrakcyjne rozwiązanie: przychodząc na Mami Babi Targ rodzice pozbywają się zbędnych przedmiotów, które w swoim "drugim życiu" trafiają do innej rodziny, a jednocześnie mogą wyszukać coś nowego dla swoich dzieci - informują organizatorzy.

Mami Babi Targ odbędzie się w Pawilonie 7A w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00. natomiast Babi Targ o tej samej porze, ale w niedzielę w Pawilonie 8. wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro