Reklama
Reklama

Przetarg na wybór wykonawcy węzła Grunwaldzka bez rozstrzygnięcia. Wszystkie oferty za drogie!

fot. PIM
fot. PIM

W lipcu Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę węzła przesiadkowego Grunwaldzka z przejazdem pod torami kolejowymi.

Oferty można było składać do czwartku, tego samego dnia je otwarto. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Choć aż pięć firm zgłosiło chęć realizacji inwestycji, żadna z nich nie zmieściła się w założonym budżecie opiewającym na 90 milionów złotych. Najmniej, blisko 93 mln złotych, zaproponowała firma Tormel. Kolejny jest Budimex, który zaoferował 95,6 mln złotych, a dalej Strabag z 98,1 mln złotych. Najwięcej za wykonanie prac che Torpol - prawie 105 mln złotych.

Jak mówi nam Maja Chłopocka-Nowak z PIM, nie wiadomo jeszcze jaka zapadnie decyzja w tej sprawie. A opcje są dwie - inwestor może próbować znaleźć brakujące środki lub ponownie ogłosić przetarg licząc, że tym razem pojawi się oferta, która będzie spełniać jego oczekiwania finansowe.

Inwestycja powstaje nie tylko z inicjatywy miasta, ale też powiatu poznańskiego i gminy Komorniki. W ramach węzła powstanie bezkolizyjny przejazd pod torami kolejowymi. Projekt obejmuje budowę lub przebudowę m.in. wiaduktu kolejowego nad ul. Grunwaldzką, dróg dojazdowych do węzła wraz z przebudową skrzyżowań, ciągów rowerowo-pieszych, parkingów Park&Ride i Bike&Ride, energooszczędnego oświetlenia, przystanków autobusowych i kolejowo-autobusowych, montaż elementów systemu informacji pasażerskiej, budynku poczekalni wraz z sanitariatem oraz elementów małej architektury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro