Reklama
Reklama

Protest przed siedzibą WARP w Poznaniu: przedsiębiorcy chcą unieważnienia konkursu grantowego

fot. Protestujemy i podpisujemy wniosek o unieważnienie naboru WARP! / FB

O 16.00 przy ulicy Piekary pojawiło się około 100 przedsiębiorców, którym nie udało się uzyskać grantu w ramach Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

- Jeśli chcesz wyjaśnienia sprawy "Naboru w 1 milisekundę" przez Prokuraturę, znajdź koniecznie czas w nadchodzący czwartek 27 sierpnia 2020 r. o godzinie 16:00:00:00 i przyjdź podpisać wniosek o unieważnienie naboru środków w projekcie "Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa" - apelowali organizatorzy. Ostatecznie z zaproszenia skorzystało około 100 osób, które nie zgadzają się z tym, w jaki sposób rozdysponowano pieniądze. Wspólnie podpisywano tu pisma, które trafią nie tylko do WARP, ale też m.in. Urzędu Marszałkowskiego. Każdy chętny może też wysłać pismo ze swoim sprzeciwem do tych instytucji.

Chodzi o 95 milionów złotych dla przedsiębiorców, którzy przez koronawirusa nie mogli liczyć na takie obroty jak zwykle. Pieniądze rozeszły się w błyskawicznym tempie - w grę wchodziły właśnie milisekundy. Już we wtorek informowaliśmy, że sprawą zainteresował się wojewoda, który zawiadomił w sprawie grantów CBA, NIK oraz prokuraturę. Kontrolę zapowiedział też marszałek. Piszemy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro