Reklama
Reklama

Kiepskie informacje dla kierowców: 1 września rusza remont ulicy Warszawskiej

fot. ZDM
fot. ZDM

To kolejny remont w Poznaniu, który znacznie wpłynie na ruch w mieście.

Tym razem prace będą prowadzone na odcinku ulicy Warszawskiej pomiędzy Mogileńską a posesją nr 117 na jezdni w kierunku centrum Poznania. Remont trasy podzielony jest na etapy, pierwszy fragment zyskał nową nawierzchnię już w zeszłym roku. Wówczas inwestycja odbywała się pomiędzy Mogileńską i wiaduktem Antoninek. Teraz prace trwają w rejonie fabryki Volkswagena, a od 1 września ruszą na następnym odcinku.

- Zniszczona nawierzchnia pomiędzy ulicą Mogileńską i Krańcową, w kierunku do centrum miasta, zostanie wymieniona na nową, a konstrukcja jezdni wzmocniona. Zamontowane zostaną również nowe bariery ochronne - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Prace ruszą po porannym szczycie komunikacyjnym we wtorek. - Remont będzie prowadzony pod ruchem, a poszczególne fragmenty jezdni będą wygradzane. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości - dodaje.

Najpierw remontowany będzie prawy pas, a kierowcy pojadą wyłącznie po lewym. Utrzymany zostanie ruch autobusów komunikacji miejskiej. - Następnie remontowany będzie lewy pas, a na końcu drogowcy przeniosą się na skrzyżowanie z ul. Mogileńską. Zakończenie całości prac planowane jest w połowie października.

Wkrótce ma się natomiast skończyć remont trasy na wysokości Volkswagena.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro