Reklama
Reklama

Jest nowa lista powiatów objętych obostrzeniami. "Czerwona strefa" w Wielkopolsce

fot. Ministerstwo Zdrowia / TT

Ministerstwo zdrowia przedstawiło szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

Do "strefy czerwonej" trafiło sześć powiatów i jedno miasto: nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski i Nowy Sącz.

W "strefie żółtej" obecnie znajdują się : powiat rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki i Kraków.

Natomiast powiat brzeski, myszkowski, oleski i Sopot - trafiły do "strefy niebieskiej".

Przypominamy też, że w wymienionych przez resort zdrowia powiatach wprowadzane są między innymi obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. W "strefie czerwonej" obowiązuje zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Na weselach i imprezach rodzinnych może przebywać 50 osób. Trzeba też zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej. Natomiast w "strefie żółtej" są to ograniczenia m.in. na targach, kongresach, gdzie wprowadza się limity- jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Na weselach może przebywać 100 osób.

Zgodnie z zapowiedziami lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się na bieżąco zmieniać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro