Reklama
Reklama

Wandal na Starołęce: zniszczył kilka wiat przystankowych, samochód i witrynę sklepu

fot. ZTM
fot. ZTM

Noc szaleńca na Starołęce.

O akcie wandalizmu poinformował nas Czytelnik. Na Starołęce wszystkie szyby, we wszystkich wiatach przystankowych powybijane. Normalnie patologia - pisze.

Policjanci potwierdzają. Zgłoszenie odebraliśmy około godziny 8 od jednego z kierowców, który jadąc przez Starołękę zauważył kilka zniszczonych wiat przystankowych. Na miejsce udali się policjanci. Do tej pory ustalono, że wybite zostały szyby w pięciu wiatach, ale to nie wszystko. Do funkcjonariuszy zgłosił się też jeden z właścicieli zaparkowanych tam samochodów z informacją, że ma wybitą szybę w aucie. Przyszło też podobne zgłoszenie od właściciela jednego ze sklepów ze Starołęki - informuje Dominika Pupkowska - Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jak dodaje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM zniszczone zostały wiaty na następujących przystankach: Daszewicka, Starołęka Wielka, Dziedzicka, Żorska i Żeglarska. Zdarzenie miało miejsce prawdopodobnie w środę po godzinie 23.

Wszystkie osoby mogące pomoc w ustaleniu sprawców dewastacji prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected] - w tytule wiadomości prosimy wpisać: Zniszczone Wiaty - apeluje rzecznik.

  • Aktualizacja
    czwartek, 27.08.2020 r., godz. 13.45
    Aktualizacja
    czwartek, 27.08.2020 r., godz. 13.45
    Około godziny 3 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w dziesięciu wiatach przystankowych na Starołęce zostały wybite szyby. Zgłosiliśmy sprawę na policję, MPK zabezpieczyło zapis monitoringu. Stłuczone szkło zostało już uprzątnięte, dołożymy starań, by jak najszybciej naprawić uszkodzone przystanki - informuje nas Centrum Prasowe Grupy MTP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro