Reklama
Reklama

Lekarze walczą o swój czas

fot. Lech TV
fot. Lech TV

Unia europejska chce wprowadzić nowe przepisy dotyczące organizacji pracy lekarzy. Zgodnie z jedną z opracowywanych dyrektyw miałby on być podzielony na czas aktywny i nieaktywny.

Dyżury lekarskie trwają często po kilkanaście godzin. Lekarze są zmęczeni i niedospani a to odbija się na ich pracy, a co za tym idzie na pacjentach.

Unia europejska chce teraz zmienić zasady organizacji czasu pracy lekarzy. Zgodnie z poprawkami do jednej z unijnych dyrektyw miałby on być podzielony na czas aktywny i nieaktywny. Lekarze boja się że to utrudni leczenie pacjentów i zdezorganizuje ich prace.

Dlatego wielkopolscy lekarze zwrócili się do eurodeputowanych by Ci przedstawili ich obawy w Brukseli. Nie chcą dopuścić do wprowadzenia tych przepisów w życie. Parlamentarzyści obiecują pomoc. Kolejne głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w grudniu. Lekarze boją się jednak, że nie uda się wprowadzić dogodnych dla nich zmian bo jak twierdzą, w Unii istnieje silne lobby lekarskie, któremu zależy na wprowadzeniu zmian.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro