Reklama

Trzy osoby zatrzymane przez CBA w Poznaniu. Mieli wyłudzić blisko 2,5 mln zł dotacji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

W sprawie zatrzymany został beneficjent, asystent i wykonawca jednego z projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Poznaniu. Działania dotyczą wyłudzenia w związku z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W sprawie zatrzymano trzy osoby. To beneficjent, asystent i wykonawca jednego z projektów współfinansowanych ze środków unijnych, nadzorowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, jako Instytucję Pośredniczącą.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania i pracy osób zatrzymanych, w trakcie których zabezpieczono dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana. Dokonano także tymczasowego zajęcia mienia o wartości co najmniej 150 tys. zł - relacjonuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w wysokości blisko 2.5 mln zł oraz posługiwania się podrobionymi i poświadczającymi nieprawdę dokumentami. Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze - dodaje.

Niewykluczone, że zatrzymań będzie więcej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro