Reklama
Reklama

Studenci z Białorusi nie zapłacą za studia na UAM

fot. UAM
fot. UAM

To gest solidarności uczelni ze studentami, którzy stają się ofiarami represji w swoim kraju.

- Decyzja o zwolnieniu z opłat ma związek z obecną sytuacją na Białorusi i represjami, które dotykają także młodzież akademicką. To także wyraz solidarności społeczności akademickiej UAM ze społeczeństwem Białorusi i poparcia dla jego walki o wolną, demokratyczną, obywatelską i praworządną Białoruś - informuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W poprzednim roku akademickim na UAM studiowało 232 studentów z Białorusi. Są oni relegowani ze swoich macierzystych uczelni. Aby studiować na poznańskim uniwersytecie muszą złożyć wniosek do rektora UAM. - Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający usunięcie studenta z uczelni białoruskiej. W późniejszym terminie student zostanie zobowiązany do uzupełnienia pozostałych wymaganych dokumentów, m.in. potwierdzających dotychczasowe wykształcenie - czytamy na stronie internetowej uczelni.

- Rok 2020 zapisze się szczególnie w historii narodu białoruskiego, który właśnie teraz postanowił upomnieć się o prawo każdego obywatela w państwie demokratycznym, prawo wyboru władzy. Mamy nadzieje, że protesty i działania białoruskiego społeczeństwa doprowadzą do szczęśliwego finału i pożądanych zmian w Białorusi - mówią rektor, prof. Andrzej Lesicki oraz rektor elekt, prof. Bogumiła Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro