Reklama
Reklama

Niebezpieczna środa w pogodzie: są ostrzeżenia dla Wielkopolski

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Leszek Bartczak / Piorunująco

Zdaniem meteorologów środa może być jednym z najniebezpieczniejszych pogodowo dni w Polsce w tym roku.

Dla przeważającej części kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne. W przypadku Wielkopolski chodzi o liczbę mnogą, bo ostrzeżenia są dwa. Jedno przed burzami, a drugie przed silnym wiatrem.

- Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 15 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Na wschodzie regionu istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia porywów wiatru do 100 km/h - czytamy w ostrzeżeniu przed burzami. - Na wschodzie województwa stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony - uzupełnia IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje od 13.00 do 17.00 w środę.

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h, południowo-zachodniego i zachodniego - czytamy w ostrzeżeniu dla Wielkopolski przed silnym wiatrem. To ostrzeżenie obowiązuje od 13.00 w środę do 5.00 rano w czwartek.

Jeszcze w środę termometry w Wielkopolsce będą pokazywać do 25 stopni Celsjusza, w godzinach popołudniowych zacznie się robić chłodniej. Od czwartku czeka nas ochłodzenie nie tylko w dzień (maksymalnie 21 stopni), ale też w nocy - będzie maksymalnie 9 stopni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro