Reklama

Nieczytelne znaki drogowe, bałagan i skorodowane elementy bezpieczeństwa. Czy przy szkołach jest bezpiecznie?

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Wraz z końcem wakacji dobiega końca również coroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Strażnicy miejscy kontrolują tereny przy poznańskich szkołach.

Już w przyszłym tygodniu uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny. A już teraz przygotowują się do tego służby. Funkcjonariusze straży miejskiej sprawdzają czy znajdujące się w rejonach poznańskich szkół oznakowanie jest poprawne i nie uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu. Sprawdzono również, czy dobrze działają sygnalizacje świetlne i czy stan techniczny barier jest dobry.

Powracające po letniej przerwie dzieci są rozkojarzone - wakacyjne wspomnienia, długo niewidziane koleżanki i koledzy, a dodatkowo, z uwagi na panującą epidemię, rok szkolny kończył się nauką zdalną. W takiej, jeszcze "wakacyjnej" atmosferze, nie trudno o wypadek. Sprawdzane są drogi i trasy dojścia do szkół - zasłonięte i nieczytelne znaki drogowe, bałagan, skorodowane elementy bezpieczeństwa drogowego, to przykłady wymagające jeszcze poprawki - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

W kilku miejscach trwają jeszcze prace drogowe, co powoduje spore utrudnienia zarówno dla pieszych, jak i kierujących samochodami. Rejony szkół, obok których prace te nie zostaną zakończone do pierwszego września, będą często kontrolowane przez strażników - dodaje.

W działania angażują się strażnicy rejonowi oraz zespołu profilaktyki. Stwierdzone w czasie kontroli i udokumentowane uchybienia, przekazywane są odpowiedzialnym podmiotom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro