Reklama
Reklama

Mimo zakażenia koronawirusem chodził na zakupy i spotkania. Grozi mu 8 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. leo2014 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. leo2014 / pixabay.com

Gruzin mieszkający w Mikstacie na terenie powiatu ostrzeszowskiego nic sobie nie robił z zagrożenia, jakie sam stwarza.

Jak informuje Maciej Meler z ostrowskiej Prokuratury Okręgowej, 40-letni Gruzin od 3 sierpnia miał przebywać na kwarantannie. 13 sierpnia okazało się, że mężczyzna jest zakażony koronawirusem, a tym samym jego izolacja w miejscu zamieszkania została wydłużona. Gruzin nie stosował się jednak do nakazu pozostania w domu.

- Na podstawie poczynionych ustaleń Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut, że w okresie pomiędzy dniem 3 sierpnia a 21 sierpnia 2020 r. działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne w związku z szerzeniem się choroby zakaźnej Covid-19 w ten sposób, że pomimo potwierdzonego zakażenia tą chorobą nie stosował się do pozostania w izolacji domowej wielokrotnie wychodząc do sklepów spożywczych gdzie dokonywał zakupów oraz na rynek gdzie uczestniczył w spotkaniach towarzyskich - tłumaczy Meler.

40-latek częściowo przyznał się do stawianego mu zarzutu, a w wyjaśnieniach bagatelizował zagrożenie, jakie powodował. Grozi mu do 8 lat więzienia. Najbliższy czas mężczyzna ma spędzić w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro