Reklama
Reklama

Umorzono sprawę Toru Poznań

fot. Przemysław Cholewiński / archiwum

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontrolowało kwestię umowy pomiędzy Urzędem Miasta i Automobilklubem Wielkopolskim związaną z użytkowaniem Toru Poznań.

W sierpniu 2018 roku CBA zakończyło swoją kontrolę i poinformowało o złożeniu do prokuratury zawiadomienia w tej sprawie. Zawiadomienie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa nadużycia/przekroczenia uprawnień przez m.in. ówczesnych dyrektorów wydziału prowadzącego sprawy gospodarowania nieruchomościami Miasta Poznania, Zastępców Prezydenta Miasta Poznania, którzy nadzorowali ten wydział oraz dyrektora wydziału zajmującego się finansami miasta. Zdaniem CBA miasto powinno się domagać do Automobilklubu około 7 mln złotych, których nie pobierało z tytułu opłat za wynajem. Od początku miasto nie zgadzało się z oskarżeniami podkreślając, że Automobilklub korzysta z obiektu na podstawie umowy użyczenia o charakterze nieodpłatnym.

Jak informuje Radio Poznań, Prokuratura Regionalna właśnie umorzyła sprawę przyznając, że nie dopatrzyła się w działaniach urzędników przestępstwa. Decyzja nie jest prawomocna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro