Reklama
Reklama

Koniec rekrutacji na UAM. Była najdłuższa w historii

fot. UAM
fot. UAM

Tegoroczne zmiany spowodowane były pandemią koronawirusa.

1 czerwca wystartowała internetowa rekrutacja dla kandydatów na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza - ponieważ maturzyści przystąpili w tym roku do egzaminu dojrzałości dopiero w czerwcu. To zdecydowanie była najdłuższa rekrutacja w historii UAM, trwała prawie dwa i pół miesiąca - informuje Przemysław Stanula z biura prasowego UAM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ponad 23 tys. kandydatów i kandydatek wyraziło chęć studiowania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza zapisując się w internetowym systemie rekrutacji. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było w tym roku na filologię koreańską (25 os./msc.), filologię norweską (21 os./msc.), psychologię (15 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (14 os./msc.) oraz japonistykę (13 os./msc.) - dodaje.

Biorąc pod uwagę bezwzględną liczbę kandydatów, największym zainteresowaniem cieszyła się psychologia (1899 osób), prawo (1489 osób) i filologia angielska (1160 osób).

Inauguracja roku odbędzie się 1 października. Zajęcia natomiast rozpoczną się 15 października. Już wiadomo, że większość z nich będzie odbywała się w trybie zdalnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro