Reklama

Wicemarszałek Terlecki: ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i trzeba przed nią bronić dzieci

fot. PAP/Darek Delmanowicz
fot. PAP/Darek Delmanowicz

W polskiej przestrzeni publicznej trwa ostry spór światopoglądowy.

Kilka dni temu stanowisko stracił Grzegorz Wierzchowski, pełniący funkcję łódzkiego kuratora oświaty. Dymisja zbiegła się w czasie z jego wizytą w telewizji Trwam, gdzie twierdził m.in., że "Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości".

Chwilę później kurator łódzki stracił stanowisko, choć minister Dariusz Piontkowski przekonywał, że było to rozważane od dawna, a wypowiedzi na temat LGBT nie miały wpływu na ostateczną decyzję.

W poniedziałek dziennikarze TVN24 poprosili wicemarszałka Sejmu, Ryszarda Terleckiego, o komentarz do słów Wierzchowskiego. - Podzielam pogląd pana kuratora, że ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i trzeba przed nią bronić dzieci. To oczywiste - powiedział szef klubu PiS.

Jak dodał "jest to ideologia nihilistyczna, która ma zniszczyć normalnie funkcjonujące społeczeństwo". Marszałek Terlecki zaznaczył jednak, że nie słyszał jak Wierzchowski uznał ideologię LGBT za gorszą od koronawirusa.

Polityka PiS zapytano czy "nie jest to obrażanie części społeczeństwa". - To jest obrona normalnie, spokojnie żyjącej większości przed grupami anarchistów, nihilistów i rewolucjonistów obyczajowych - podsumował.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro