O 9.00 ruszył nabór na granty dla wielkopolskich przedsiębiorców. O 9.01 aplikujący otrzymali informację, że pula 95 mln zł się wyczerpała

fot. Czytelnik

Do naszej redakcji docierają maile od oburzonych przedsiębiorców.

W ramach "Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej" do wielkopolskich przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z Covid-19, ma trafić blisko 95 milionów złotych. Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek punktualnie o godzinie 9.00. Wniosek należało złożyć internetowo za pośrednictwem Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Chwilę po godzinie 9.00 zaczęły do nas napływać informacje od oburzonych przedsiębiorców.

- Nabór został otwarty dziś o 9.00 rano. Wysłałem wniosek jedną sekundę po godzinie dziewiątej i taki oto komunikat. Wielu moich znajomych to samo - napisał nasz czytelnik podsyłając zdjęcie komunikatu, który mu się wyświetlił. - Dzisiaj od godz. 9.00 miały być przyjmowane wnioski na dotacje WARP o godz 9 03 już nie przyjmowano, gdyż wyczerpał się limit (97 000 000). Dla mnie jest to niezrozumiałe czy rzeczywiście ten limit nie był już prędzej rozdzielony - pisze kolejny czytelnik.

- Rozpatrywanie wniosków zaczynało się o godz. 9.00, dokładnie o 9.00 (używając zegara z sekundnikiem) kliknęliśmy w link wysyłających wniosek, strona "mieliła" 3 min i wyskoczył komunikat, że grant został wyczerpany. Wychodzi na to, że można było wysłać wniosek wcześniej, a ci co czekali uczciwie do godz. 9 zostali z niczym. Tak wygląda projekt Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa - pisze Jakub.

Takich maili przychodzi do nas o wiele więcej. Próbowaliśmy skontaktować się z WARP, ale telefon jest cały czas zajęty. Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Marszałkowskim. Biuro Prasowe przyznaje, że wie o tych problemach. Otrzymaliśmy zapewnienie, że sprawa będzie wyjaśniana. Na facebookowym profilu WARP, pod jednym z postów, w ciągu kilkudziesięciu minut pojawiło się kilkaset komentarzy dotyczących problemów z aplikowaniem o grant. Gdy tylko otrzymamy wyjaśnienia, przekażemy je na portalu.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 24.08.2020 r., godz. 11.29
    Aktualizacja
    poniedziałek, 24.08.2020 r., godz. 11.29
    Do redakcji wciąż napływają maile od oburzonych przedsiębiorców, którzy czują się oszukani. Jedynie jeden mail, który otrzymaliśmy, wysłała osoba twierdząca, że bez problemów złożyła wniosek. Na Facebooku powstała już grupa, której celem jest złożenie protestu w tej sprawie. Przedsiębiorcy zapowiadają, że tak tego nie zostawią i będą domagać się unieważnienia naboru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
37.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro