Reklama
Reklama

Headhunterzy będą jeździć i mobilnie rekrutować w szeregi WOT

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Mobilny Zespół Rekrutacyjny będzie od teraz wspomagał proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych.

Koncepcja stworzenia zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich.

Terytorialsi-rekruterzy, działając w obrębie swoich województw i powiatów, będą mogli łatwiej wyszukać osoby rzeczywiście zainteresowane służbą. Headhunterzy ułatwią także zadanie tym, którzy nie mają czasu lub możliwości, by dotrzeć do właściwego dla ich miejsca zamieszkania WKU.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze - ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych - informuje kpt. Marcin Misiak, rzecznik12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Następnie zebrany komplet dokumentów przekazywany jest do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień - dodaje.

Sam do WOT wstąpiłem za namową znajomych. Duży wpływ na moją decyzję, miał fakt, że można bezproblemowo łączyć służbę wojskową z życiem prywatnym i pracą zawodową. Będąc rekruterem mam możliwość zapoznać przyszłych żołnierzy z warunkami służby i ułatwić im proces wstąpienia do wojska. To duża wygoda, kiedy nie trzeba szukać informacji na własną rękę, tylko można telefonicznie umówić się z żołnierzem, który przyjedzie, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Szkoda, że ja nie miałem możliwości skorzystania z pomocy żołnierzy z MZR kiedy wstępowałem do WOT. - podsumowuje szer. Marcin Mrówka jeden z headhunterów.

Kolejne szkolenie podstawowe rozpocznie się w Lesznie od 2 października. Już można się zgłaszać.
MOBILNY ZESPÓŁ REKURUTACYJNY 12WBOT
szer. Marcin MRÓWKA tel. 796 700 883
szer. Anna SZYMANIAK tel. 603 727 229
szer. Patryk KRAJEWSKI tel. 669 411 620

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
26.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro