Reklama
Reklama

Kolejne ostrzeżenie IMGW: gwałtowne wzrosty stanów wody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia między innymi dla naszego województwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi wzrostami stanów wody w rzekach w rejonie hydrologicznym Warta, Odra Środkowa (zachodniopomorskie, opolskie, wielkopolskie, lubuskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie).

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W obszarach występowania obserwowanych i prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w obszarach silnie zurbanizowanych, gdzie lokalnie w przypadkach bardzo intensywnych opadów mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu, lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 50 procent.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) - dodają przedstawiciele IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli, do godziny 8:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro